W oddziale położniczo-ginekologicznym Szpitala Miejskiego dyżur pełni dwóch położników- ginekologów, neonatolog, anestezjolog. W sytuacjach nagłych jesteśmy przygotowani do działań mających na celu ratowanie zdrowia i życia pacjentek(włącznie z leczeniem operacyjnym – operacje tradycyjne, laparoskopia, cięcie cesarskie).
Izba przyjęć nie działa na zasadzie poradni K.

Zapraszamy:

• Pacjentki w ciąży w przypadku pojawienia się objawów:

– Odpływanie wód płodowych.
– Skurcze porodowe (przynajmniej co 5-8 min. przez 2 godziny)
– Krwawienie jak przy miesiączce lub większe
– Brak odczuwania ruchów płodu
– Ból brzucha nie ustępujący po ”No-Spa”, ”Paracetamolu”
– Przy dodatnim teście ciążowym omdlenie, ostry ból brzucha – szczególnie promieniujący do pleców
– Wymioty, biegunka o dużym nasileniu (nie jednorazowe czy dwukrotne wymioty lub luźny stolec).

W przypadkach wątpliwych zalecamy kontakt telefoniczny z położnikiem prowadzącym ciążę, który znając pacjentkę zaproponuje najbardziej korzystne postępowanie.

• Pacjentki nieciężarne

– Ostry ból brzucha nie ustępujący po No-Spa, Paracetamolu lub ból brzucha połączony z wysoką temperaturą.
– Obfite krwawienie szczególnie połączone z zasłabnięciem czy bólem brzucha.

W przypadkach wątpliwych zalecamy kontakt telefoniczny z własnym ginekologiem.

W przypadku trudności w dostaniu się do poradni K (odległe terminy) i występowaniu objawów (np. upławy lub świąd) proponujemy uzyskanie informacji telefonicznej z Narodowego Funduszu Zdrowia o poradniach K dysponujących wolnymi miejscami.